Dit voorjaar besloot ik voor het eerst de wandelkleding van Maier Sports te proberen. Ik kende hun skibroeken al, en die behoren al jaren tot mijn favorieten. De wandelkleding van Maier Sports oogt wat degelijk wat niet direct mijn enthousiasme wekt, maar een goede pasvorm is ook wat waard. Ik besloot de gok te wagen.
En daar kreeg ik geen spijt van. De outfit die voor me klaar lag, was precies wat je verwacht van het Duitse merk: degelijk, maar dan op een goede manier. De broek zat als gegoten, het wandelshirt was licht en het technische vest bleek een onverwachte favoriet. Wat op de foto’s misschien wat saai oogde, voelde verrassend uitgesproken toen ik het eenmaal aan had.
Maier wandelkleding – wat ik testte
- Wandelroek: Lulaka in blauw (prijs 99,95 euro).
- Wandelshirt: Tilia Pique in wit (prijs 39,95 euro).
- Vest: Midlayer Granni in grijs (prijs 99,95 euro).
Over mij: ik ben Maaike, 42 jaar, moeder van twee kinderen, woonachtig in Oostenrijk en ik wandel vrijwel dagelijks. Ik ben 1,76 meter lang, weeg 58 kilo en draag op de foto’s maat 36 (broek Lulaka in reguliere beenlengte).
Mijn eerste ervaring met wandelkleding van Maier Sports
Bij het online uitzoeken koos ik bewust voor kleuren die zouden opvallen in het groen:
- De diepblauwe wandelbroek oogt fris en praktisch – modderspetters vallen nauwelijks op.
- Het witte shirt vond ik even spannend (ik heb geen witte bh), maar bedekt genoeg.
- Het lichtgrijze vest Granni heeft een fijne pasvorm, perfect voor mijn lange lichaam.
De labels gingen er direct af en ik riep Frank: “We gaan wandelen!” Tien minuten later lopen we de deur uit.
Maier Sports Wandelbroek Lulaka: de favoriet
Een écht goed passende wandelbroek is zeldzaam. Wandelbroeken zijn vaak te wijd in de taille, te strak op de heupen of zakken af bij elke stap. Bij mij is dit allemaal het geval. Leggings zitten beter, maar die knellen weer bij mijn buik. De hoop op een comfortabele wandelbroek had ik al lang opgegeven.
Tot ik op pad ging met Lulaka. Deze broek zit in één keer goed. Mijn taille, heupen en buik: mede dankzij de meegeleverde riem blijft alles perfect zitten.
Toch is de broek nergens te strak. De stof is licht, flexibel en beweegt moeiteloos mee. Zelfs als ik ongesteld ben en mijn buik een maat groter voelt, zit deze broek comfortabel.
Op praktisch gebied kan deze broek makkelijk meerdere dagen mee. Moddervlekken (en gemorste koffie) zie je nauwelijks. De stof droogt snel. En hij voelt zo licht dat ik soms vergeet dat ik hem aanheb.
Deze broek is mijn meest gedragen wandelbroek van dit voorjaar.
Vest Granni: multifunctionele midlayer
Het valt vrouwelijk en nauwsluitend, met genoeg ruimte om vrij te bewegen, maar zonder te slobberen. Wat dit vest favoriet maakt, is hoe goed het temperatuur reguleert. Op frisse ochtenden houdt het me warm. Bij klimmen voert het warmte af. En in de wind is het net dat extra laagje wat je nodig hebt. Geen klamme rug of natte oksels.
Ik droeg het afgelopen maand vaak. Niet alleen tijdens het wandelen, maar ook op de fiets, of als extra laag op het terras. Minpuntje? De kleur is niet zo praktisch voor iemand die graag onderweg bessen plukt, koffie zet en tomaten eet.
Wandelshirt Tilia Piqua: sneldrogend en licht
Het shirt ziet er goed uit. Mooie pasvorm, licht getailleerd en vrouwelijk. Het zit lekker, zolang je van synthetisch houdt. En daar wringt het bij mij. Ik draag het liefst wol. Dit shirt is volledig synthetisch en dat voel ik meteen. Bij hoge inspanning, zeker als het warm is, krijg ik een plakkerig en benauwend gevoel. Niet comfortabel.
Maar eerlijk is eerlijk: het is lichtgewicht, sneldrogend en geurt nauwelijks, ook na flink zweten. Dat is praktisch. En het kost een stuk minder dan een merino wollen shirt. Dus: als je geen moeite hebt met synthetisch materiaal, is dit een prima keuze.
Conclusie: mijn ervaring met Maier Sports wandelkleding
Maier Sports heeft me verrast. Niet met hip design of modieuze kleuren, maar met technische kleding die klopt. Functioneel, goed doordacht, en comfortabel om in te beweging.
Wandelbroek Lulaka is voor mij de absolute winnaar. Voor dames die worstelen met een goede pasvorm (bredere heupen, smalle taille) is dit een verademing. Hij zit perfect, zakt niet af, knelt nergens en is er in meerdere beenlengtes. Die blijft.
Het vest doet precies wat je verwacht van een goede midlayer: warmte wanneer je stilstaat, ventilatie zodra je beweegt. Hij staat al op mijn paklijst voor de zomervakantie. Fijn tijdens het wandelen en fietsen, maar ook gewoon op de camping. Het shirt haalt de paklijst helaas niet. Mijn huid en dit materiaal gaan niet lekker samen. Maar ik snap wie het wél waardeert: lichtgewicht, sneldrogend, praktisch boven alles.
Zelf proberen? Je koopt Maier Sports onder andere bij Bever en via de eigen website.