Helly Hansen Odin stretch is een zogenaamde insulator. Een outdoorjas, gemaakt om je warm te houden. De wandeljas is waterafstotend en gevoerd met Primaloft. Wij zijn ondertussen in bezit van meerdere Primaloft producten en onze ervaring is, dat dit materiaal zeer goed warm houdt. Ik koos deze jas voor gure dagen tijdens een trekkingen en wandelingen hoger in de bergen. of deze jas mij daadwerkelijk warm hield tijdens de sneeuwval op de gletsjer (in augustus!) lees je in deze review.
Samenvatting van review Helly Hansen Odin stretch
Outdoorjas geschikt voor: dames en heren op zoek naar warmte tijdens outdoor activiteiten.
Materiaal: polyamide met voering van Primaloft.
Pasvorm: het damesmodel valt vrouwelijk en sluit goed af rond de polsen en nek.
Wat is leuk: warm, comfortabel, zacht en stretch.
Wat is minder: volumineus in de wandelrugzak.
Direct kopen: via de Helly Hansen website of via Bergfreunde (laatste modellen nu met korting).
Volledige review Helly Hansen Odin Stretch
Deze zomer in Oostenrijk is een typische bergzomer. Hittegolven en koude dagen wisselen elkaar af. Desalniettemin hebben we besloten om enkele dagen te kamperen, een flink aantal hikes te maken en een huttentocht gepland. Dat vraagt om een goede voorbereiding. Helly Hansen Odin Stretch wordt mijn warmhouder deze zomer. Samen met de Phantom Mesh gaan deze mee tijdens de huttentocht, het kamperen en wandelingen op grote hoogte.
Warmte
Helly Hansen Odin Stretch is warm! Zodra het kouder wordt, trek ik de jas aan. Dan heeft hij heel even opwarm tijd nodig (ik schat 15 minuten tot een half uur) maar dan is het ook warm. Op de dag dat we een gletsjer bezoeken is het op de top -3. Ik kom uit de gondel met korte mouwen… niet zo slim. Het verbaasd met dat ik een half uur later warm rondloop en ontspannen de hike kan maken.
Stretch en comfort
De jas is een beetje volumineus. Geen ultradunne midlayer dus. Hierdoor neemt Helly Hansen Odin Stretch wat meer ruimte in wanneer je hem in je wandelrugzak meedraagt. Ik heb speciaal daarvoor een slag grotere wandelrugzak meegenomen deze dagen. Maar dat is het ook meer dan waard. De jas is niet alleen warm, maar ook zacht en comfortabel. De afsluiting rond de polsen is optimaal. Maar ook aan de onderzijde komt (dankzij het volume van de jas) geen kou of wind naar binnen gewaaid. En wanneer je de rits tot bovenaan dichttrekt is het ook rondom de nek warm.
Het draagcomfort is overeenkomstig. Flexibel, veel stretch en een groot ademend vermogen.
Ideaal voor hiken, huttentochten en lange wandelingen
Helly Hansen Odin stretch blijkt mijn favoriete compagnon voor lange tochten, wandelingen in hooggebergte en huttentochten. Hele zware regenbuien hebben we gelukkig niet gehad. Maar bij lichte tot gemiddelde regen is deze jas waterbestendig en blijf je droog en warm.
Bijkomend voordeel is dat de jas mooi afkleed. Het damesmodel heeft echt een vrouwelijke pasvorm. En dat terwijl het toch echt een technisch kledingstuk is. Dat zien we niet vaak!
Zoals geschreven heeft de outdoorjas even ‘opwarmtijd’ nodig. De warmte die je lichaam zelf aanmaakt blijft in de jas hangen. Hier kan je handig gebruik van maken door direct na het aantrekken van de jas wat inspanning te verrichten. De warmte blijft lang opgeslagen zonder dat de jas te warm wordt. Wanneer de zon echt doorbreekt wordt de jas wel snel te warm (bij hoge inspanning), dus zorg voor een wandelrugzak die groot genoeg is om de jas in op te bergen.
Waar te koop
Helly Hansen Odin Stretch is te koop in de online shop van Helly Hansen of via Bergfreunde. De jas is zowel voor dames als voor heren beschikbaar. Beide modellen zijn in een groot scala aan kleuren leverbaar. Maar deze roze is toch wel onze favoriet.