- Alles voor je actieve vakantie in de bergen

Downhill mountainbiken: onze ervaringen op de Reiteralm Trails | Oostenrijk

Frank van Delden

Laatste update:

Downhill Mountainbiken in Reiteralm

Schladming Dachstein is een fantastische bestemming voor een spannende fietsvakantie in Oostenrijk. In de regio zijn ontelbaar veel mogelijkheden. Er zijn een flink aantal routes aangelegd, onze favoriet zijn echter de Downhill Mountainbike Trails. Hierbij ga je met de skilift omhoog om, op een speciaal aangepaste mountainbike, weer af te dalen. Een ervaring vol spanning, snelheid en adrenaline.

Afgelopen zomer waren we voor het eerst op de Reiteralm Trails, één van de twee gebieden waar je kunt downhillen rondom Schladming. Hoe dat beviel? Dat lees je in dit verslag.

 

Aangepaste fiets en beschermingsmateriaal

Voordat we met de lift omhoog gaan, moeten we eerst ons materiaal regelen. Voor downhill mountainbiken heb je een speciaal aangepast mountainbike nodig. Een downhill mountainbike beschikt maar over een paar versnelllingen, maar heeft wel extra goede remmen (veilig) en veel vering (comfortabel). Omdat een ongeluk in een klein hoekje zit, is het aan te raden om beschermende kleding te dragen. Een goede fietshelm en rug-, elleboog- en kniebeschermers zijn het minimum. Gelukkig kan je dat allemaal ter plekke huren. Onderaan de lift zit een hele vriendelijke fietsverhuurder waar je zowel de fiets, als het beschermmateriaal kunt huren. Het enige wat je zelf mee moet nemen is je fietsbril en eventueel een paar speciale handschoenen.

Afdalen met beschermend materiaal.
Afdalen met beschermend materiaal.

Keuze uit meerdere trails

Op de Reiteralm zijn meerdere trails aangelegd waarover je kunt afdalen. In totaal is er 15 km aan afdalingen, verdeeld over 6 verschillende trails beschikbaar. De trails zijn ingedeeld volgens een kleurencode: blauw is eenvoudig, rood gemiddeld en de zwart gemarkeerde trails zijn het moeilijkst. Voor wintersporters zal deze indeling herkenbaar overkomen.

Op de Reiteralm zijn verschillende trails te vinden.
Op de Reiteralm zijn verschillende trails te vinden.

Heerlijke bochten op de Eiskar Trail

Afgelopen jaren hebben we al enige ervaring opgedaan met het afdalen over trails. De techniek is niet zo moeilijk, maar het afdalen vereist wel de nodige lef. De techniek is vrij eenvoudig. De hele afdaling moet je op de pedalen staan en proberen om al voor de bochten te remmen, maar niet te veel. Verder is het de kunst om de scherpe bochten zo hoog mogelijk in te sturen. Iets wat vooral een mentale uitdaging is. Het hoog infietsen van zo’n bocht vereist een flinke portie lef.

Iedereen die nog geen ervaring heeft met deze vorm van mountainbiken of de basistechniek wil verbeteren, kan bovenaan de Preuneg Jet terecht. Hier zijn de ‘Junior Trails’, twee korte trails zijn om de eerste beginselen van het biken onder de knie te krijgen. Ideaal voor je eerste afdalingen op de fiets.

Wij hebben al enige ervaring en besluiten om direct de Eiskar trail op te gaan. Deze start bovenaan de gondel en begint met een aantal heerlijke bochten met een waanzinnig uitzicht. Deze trail is zo’n 5 kilometer lang en het parcours loopt erg vloeiend.

Afdalen met beschermend materiaal.
Afdalen met beschermend materiaal.

Tussen de bomen door op de Schnepfenwald Trail

Na ongeveer 30-40 minuten afdalen eindigt de Eiskar Trail op een weg. We zijn inmiddels 5 kilometer verder en 380 meter afgedaald. Na een korte pauze dalen we verder af. We kunnen kiezen uit een aantal rode trails en een blauwe: de Schnepfenwald Trail. Deze is ook geschikt voor minder ervaren downhillers (en families) en is nog eens zo’n 3 kilometer lang. Deze trail eindigt bij onderaan de gondel. Waar we, na een korte pauze, snel weer omhoog gaan om nog een keer af te dalen. Dit is echt gaaf!

Tussen de bomen door op de Schnepfenwald Trail
Tussen de bomen door op de Schnepfenwald Trail.

Praktische informatie Reiteralm Trails

Ben je na het lezen van dit artikel enthousiast geworden en wil je zelf ervaren hoe gaaf het is om op een mountainbike de Reiteralm af te dalen? Hieronder staat praktische informatie zoals openingstijden en adres. Wil je meer weten? Bekijk dan ook de officiële website van het toerismebureau Schladming-Dachstein. Daar staat de meest actuele informatie liftprijzen, alle geopende routes en opties.

Een spannende ervaring voor de hele familie
Een spannende ervaring voor de hele familie.

Downill Mountainbike huren

Voor het downhill mountainbiken heb je een speciale mountainbike nodig. Deze zijn overal in Schladming-Dachstein te huur. Zelf hebben we goede ervaring met Sport Hauser Kaibling. Deze verhuur zit onderaan van de Preuneg Jet gondel, waardoor het makkelijk is om wat te laten aanpassen aan de fiets, of wanneer bijvoorbeeld de helm niet lekker zit of de frame van de MTB niet de juiste maat. Naast fietsen, kan je hier ook beschermingsmateriaal huren. Wil je downhill mountainbiken met kinderen? Zorg dan dat je vooraf de fietsen reserveert, het aantal beschikbare kinder MTB’s is namelijk beperkt. Reserveren kan (in het Duits of Engels) via: +43(0)6454 7357 604

Prijzen

Voor de Reiteralm Trails is een aparte liftkaart nodig. Er zijn kaarten voor de hele dag, maar ook voor een enkele afdaling of een dagdeel. Ben je op zomervakantie in Schladming en heb je de Schladming Sommercard, dan krijg je korting op de aanschaf van een ticket. De actuele prijzen zijn hier te vinden.

Openingstijden

De Preunegg Jet, de gondel in Reiteralm, is voor mountainbikers (en wandelaars) geopend van eind mei tot begin november. De lift is dagelijks geopend van 8:45 uur tot 17:00 uur.

Adres en parkeren

Onderaan de Preuneg Jet-gondel zijn voldoende parkeerplaatsen. waar je gratis kunt parkeren. Deze biedt doorgaans meer voldoende plek (en anders staat duidelijk aangegeven in welke andere parkeergarage je kunt parkeren). Het adres van het dalstation en de kabelbaan is: Preunegg 70, 8973 Schladming, Oostenrijk.

Ontdek Karinthië

Frank van Delden

Vanuit Oostenrijk schrijf ik over alles wat met bergen, avontuurlijke vakanties, kamperen en outdooractiviteiten te maken heeft. Mijn favoriete activiteiten zijn (toer)skiën, wandelen, (downhill) mountainbiken en fotograferen. Ik wil iedereen graag laten zien hoe veel er te zien, doen en te beleven is in de bergen.

Daarnaast heb ik inmiddels uitgebreide ervaring met het testen van de wandelschoenen, outdoorkleding, outdoorgear en gadgets.

Eerder Verschenen

Review deuter RACE 12 fietsrugzak voor mountainbikers

Iets goeds nog beter maken: de nieuwe LOWA Renegade EVO

Ook Interessant

Plaats een reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.